CBN – תכירו את הקנבינואיד הגדול הבא

המאמר יענה על השאלות הבאות:

  • מה זה CBN?
  • האם הוא ממסטל?
  • מה היתרונות של CBN ולמי הוא טוב?

כולם יודעים מה זה קנביס, ורבים גם מודעים לעובדה ש- THC, קנבינואיד הנמצא בשפע בצמח הקנביס, הוא זה שנותן את תחושת ה”היי”. יותר ויותר אנשים גם מתחילים להכיר עוד קנבינואיד שכיח, CBD, אשר הפך לתופעה של ממש בתחום הבריאות והרפואה.

אבל ממש מעטים מודעים שיש גם שחקן אחר בזירה שצובר מוניטין בעולם של הקנביס בשל היתרונות הבריאותיים שהתרכובות שלו יכולות לספק, קנאבדיול, המכונה גם CBN.

המחקר על CBN עדיין בחיתוליו, אבל כבר היום מתחילות להתגלות ההשפעות הטיפוליות החיוביות שלו. המוצר זוכה לפופולריות מיוחדת בקרב אנשים שעשויים להיות רגישים ל-THC, ומוצאים אותו מועיל מאוד. יתרון נוסף הוא היכולת של צרכנים לרכוש CBN בקלות רבה הרבה יותר מאשר THC.

אז מהו CBN?

CBN הוא קנבינואיד שנמצא בצמח הקנביס, כמו עמיתיו הקנבינואידים האחרים. עם זאת, שכיחותו של הרכיב בצמח נמוכה הרבה יותר מאשר זו של THC או CBD.

CBN נוצר בצמח כאשר THC נחשף לחמצן או מחומם. זאת הסיבה שהוא נפוץ יותר בצמחי קנביס “ישנים”, אלה שהתיישנו במשך שנים או אלה שנחשפו למידה מסוימת של חום. ככל שצמח הקנביס מתיישן, ה-THC נחשף לחמצון והיקפו מצטמצם באופן משמעותי ולמעשה הוא מומר ל-CBN.

בעוד שקנביס יכול להכיל עד 30% או יותר THC, כמות ה-CBN כמעט אף פעם לא עוברת את ה 1% בפרחים מיובשים. עם זאת, כמות זאת מספיקה, מכיוון שרק כמות קטנה של CBN נדרשת בשביל להשפיע על הגוף.

היתרונות של CBN

CBN תורם למשתמשיו במספר עצום של היבטים. למרות שכבר נערכו מחקרים רבים על CBN ועל השפעותיו, החוקרים עדיין רחוקים מלסיים למפות את כל התועלות שניתן להפיק מהשימוש.

אז מהן ההשפעות של CBN על הנפש והגוף? עד כה, מחקרים מצאו כי CBN יכול לתרום משמעותית בהיבטים הבאים:

  • הקלה על כאב
  • הפחתת דלקות
  • הפחתת התקפים אפילפטיים
  • גירוי התיאבון
  • קידום צמיחת תאי עצמות
  • מלחמה בחיידקים

בעוד שמדובר בהשפעות פיזיולוגיות מרחיקות לכת, ההשפעה הבולטת ביותר של CBN היא דווקא על מה שקשור להרגעת הנפש, כאן נמצא של-CBN יש היכולת לשמש כסם הרגעה חזק.

נוסף להרגעה, CBN מצוין גם לאנשים הסובלים מבעיות שינה. מטופלים אלו טוענים שהקנביאוד מרדים אותם בדיוק באותה יעילות כמו תרופות שינה בבתי מרקחת. למעשה, כמויות קטנות יותר של CBN מספיקות לקבלת התוצאה של תרופות הרגעה תרופתיות במינונים גבוהים יותר, כמו ואליום.

האם CBN ממסטל?

בניגוד ל-THC, CBN אינו בהכרח קשור לקולטני CB1 ו- CB2 של מערכת אנדוקנבינואידים (ECS). לכן הוא לא מעניק לאנשים את תחושת ה”היי” המפורסמת שיש ל-THC. העדר אפקט פסיכואקטיבי זה מאפשר למשתמשים רבים לנצל את היתרונות של CBN בלי חשש לאבד שליטה או “להתמסטל”.

מחקר קליני פורמלי ב-CBN בארה”ב מתקדם באיטיות, אבל בעקביות. האם המחקר יגלה עוד שימושים ל-CBN, את זה רק הזמן יגיד. מה שבטוח, צוות “רפואי” יהיה שם בשביל לדווח לכם על כך. אתם בהחלט מוזמנים לעקוב אחרי הנושא על ידי רישום לעדכוני הבלוג שלנו.

ואם אתם תוהים האם CBN הוא הקנבינואיד הנכון עבור התסמינים שלכם, הדרך הטובה ביותר לענות על השאלה הזאת היא ללמוד בעצמכם ואפילו להתנסות עם מנות קטנות של CBN אותו ניתן לרכוש כאן.

WhatsApp תתכתבו אתנו בווטסאפ